CHÓR PRZYJECHAŁ w Pieniny

Chór przyjechał w Pieniny!

Chór Kameralny Collegium Musicum Uniwersytetu Warszawskiego koncertuje na co dzień w wielkich salach koncertowych Warszawy, na festiwalach muzycznych w całej Polsce, w słynnych katedrach i kościołach na całym świecie. Co roku jednak z przyjemnością występuje w najdalszych zakątkach naszego kraju dla lokalnej publiczności. W tym roku takich koncertów będzie aż sześć, pod wspólnym tytułem „Chór przyjechał”. Stanie się tak dzięki dotacji, którą na takie właśnie koncerty uzyskał Chór i współpracujące z nim Stowarzyszenie Dramma per Musica, w ramach programu „Kultura dostępna” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W połowie sierpnia Collegium Musicum UW pojawi się w Pieninach, by podczas długiego weekendu zaśpiewać dwa koncerty cyklu „Chór przyjechał”. W niedzielny wieczór 13 sierpnia, w foyer Dworku Gościnnego w Szczawnicy zabrzmią piosenki Agnieszki Osieckiej – znane i mniej znane przeboje muzyki rozrywkowej, opracowane dla chóru przez jego dyrygenta, Andrzeja Borzyma. W świąteczny wtorek 15 sierpnia, także wieczorem, w zabytkowym kościele Wszystkich Świętych na Rynku w Krościenku nad Dunajcem, zespół zaprezentuje klasyczny chóralny repertuar – arcydzieła polskiej muzyki od XVI do XXI wieku, do słów naszych najwybitniejszych poetów, często inspirowane folklorem podhalańskim i kurpiowskim.
Koncerty Chóru w Pieninach organizowane są we współpracy ze Szczawnickim Chórem Kameralnym, Fundacją im. Andrzeja Mańkowskiego, Grupą Thermaleo i Uzdrowiskiem Szczawnica oraz Parafią pw. Wszystkich Świętych w Krościenku. Cykl „Chór przyjechał” miał swoją inaugurację w czerwcu w Mirczu na Zamojszczyźnie, zaś kolejne koncerty odbędą się w listopadzie w wielkopolskim Zagórowie.

„Kiedy mnie już nie będzie…” – piosenki Agnieszki Osieckiej
Foyer Dworku Gościnnego w Szczawnicy, ul. Park Górny 7
Niedziela, 13 sierpnia 2017 r., godz. 18:00

„Gaude Mater Polonia” – polska muzyka chóralna
Kościół Wszystkich Świętych na Rynku w Krościenku nad Dunajcem
Wtorek, 15 sierpnia 2017 r., godz. 19:00

Na oba koncerty wstęp wolny.

Data: od 13 sierpnia 2017 do 15 sierpnia 2017Odwiedzin ::