Bach w Szczawnicy

Szczawnicki Chór Kameralny razem z orkiestrą Musica Florea Praha, pod wspólną, międzynarodową marką Baroque Collegium 1685, realizuje artystyczno - edukacyjny projekt pn.”Wielkanoc Jana Sebastiana Bacha”. Złoży się na niego m.in. koncert oratoryjno- kantatowy, w którego  programie znajdą się fragmenty genialnych bachowski arcydzieł, takich jak: Oratorium Wielkanocne, Oratorium na Wniebowstąpienie, a także Kantata BWV 129 oraz jedna z suit orkiestrowych. Arie altowe zaprezentuje Helena Poczykowska. Koncert będzie miał formę omawianą, a wśród słuchaczy znajdą się m.in. seniorzy zrzeszeni w Stowarzyszeniu 60 + oraz w Pienińskim Uniwersytecie 3 wieku.
Koncert zostanie poprzedzony oryginalnymi, interaktywnymi zajęciami dla dzieci pn: „Barokowe kino akcji” z udziałem orkiestry i chóru. W organizację dziecięcej widowni włączają się aktywnie lokalne szkoły podstawowe ze Szczawnicy i Szlachtowej. Kierownictwo artystyczne i organizacyjne nad całością przedsięwzięcia pełni Agnieszka Żarska - dyrektor artystyczny Baroque Collegium 1685.
Wydarzenia organizowane przez stowarzyszenie Szczawnicki Chór Kameralny we współpracy z Grupą Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica, oraz Fundacją Andrzeja Mańkowskiego, odbędą się 17 maja w Dworku Gościnnym w Szczawnicy. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
Na wydarzenia – wstęp wolny ale obowiązują bezpłatne wejściówki, do odebrania już od 4 maja w butiku I Love Szczawnica – Plac Dietla , Szczawnica. Rezerwacja: tel. 519 067 681.
Baroque Collegium 1685 to międzynarodowy zespół wokalno-instrumentalny, założony i prowadzony przez muzykolog i dyrygent - Agnieszkę Żarską.  Swoją działalność zainaugurował w 2016 roku, Występował m.in. na festiwalach Iubilaei Cantus oraz Gorczycki Festival na Śląsku, a także prezentował bachowskie kantaty w ramach prestiżowego cyklu : BACH200UW na zaproszenie Uniwersytetu Warszawskiego.

 

 

Data: 17 maja 2018 od godz. 19:00Odwiedzin ::