Szczawnicka Straż Miejska będzie pilnować dzieci w drodze do szkoły


Strażnicy Miejscy w Szczawnicy, w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, przez cały rok szkolny  będą czuwać nad bezpieczeństwem dzieci udających się do szkoły i z powrotem.

Od tego roku szkolnego w Szczawnicy będą funkcjonować dwie szkoły podstawowe i w rejonie obydwu szkół strażnicy w godzinach 07,30 do 08,15  będą przeprowadzać dzieci przez jezdnię. Strażników można będzie spotkać w rejonie Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczawnicy Niżnej  oraz w rejonie Szkoły Podstawowej nr 1 w Centrum Szczawnicy. Kierowcom przypomina się o obowiązku stosowania się do sygnałów podawanych przez umundurowanych strażników ( prawo o ruchu drogowym art. 6 ust. 1 - Polecenia lub sygnały może dawać uczestnikowi ruchu lub innej osobie znajdującej się na drodze: pkt 3c) strażnik gminny (miejski);) .  Kierowcy w rejonach szkół powinni zachować szczególne środki ostrożności.

Rodzice, którzy przywożą dzieci do szkoły powinni  pamiętać o obowiązku przewożenia ich w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach.

Dziecko pod szkołą należy wysadzać z samochodu od strony chodnika lub pobocza, nie zaś od strony jezdni.

informuje komendant Straży Miejskiej w Szczawnicy Andrzej Bańkosz
Odwiedzin ::