Historia lubi się powtarzać ... drużyna PIENINY ponownie laureatem „Szczawnickiej Amatorskiej Ligi Siatkówki”


W minioną sobotę, 11 lutego br., zakończył się turniej „Szczawnickiej Amatorskiej Ligi Siatkówki o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica”, rozgrywany od 9 grudnia ubiegłego roku na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Szczawnicy.

W tegorocznej Szczawnickiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej wzięło udział osiem drużyn.
Po emocjonujących meczach (przyp. red. łącznie 56 meczy), które na przestrzeni dwóch miesięcy rozgrywane były na sali gimnastycznej szczawnickiej podstawówki, w dniu 11 lutego 2017 r. podsumowano zdobyte przez poszczególne drużyny punkty i wyłoniono zwycięzców.

Laureaci tegorocznej edycji ligi siatkówki – Pieniny, oprócz pamiątkowego pucharu otrzymali z rąk Burmistrza Szczawnicy – Grzegorza Niezgody oraz sędziego - Pawła Pluty, medale, dyplom oraz czek na kwotę 500,00 zł. Drużyna Kolex Szczawnica, która zajęła II miejsce odebrała puchar, medale, okolicznościowy dyplom oraz czek na kwotę 300,00 zł., z kolei laureat III miejsca – drużyna Kolektyv otrzymała okolicznościowy puchar, medale, dyplom i czek o wartości 200,00 zł. Pozostałe drużyny uczestniczące w lidze odebrały pamiątkowe dyplomy za uczestnictwo w imprezie sportowej.

Najlepszą zawodniczką Ligi została Kinga Wartak z Kolex Szczawnica. Wśród zawodników wybór okazał się znacznie trudniejszy, albowiem wyrównany, wysoki poziom gry uniemożliwił wskazanie jednego, najlepszego zawodnika, dlatego w tej edycji wybrano, aż trzech najlepszych zawodników: Krzysztofa Plutę z drużyny PIENINY, Pawła Jasiurkowskiego z Kolex Szczawnica oraz przedstawiciela drużyny Kolektyv - Marcina Lupę.

Dziękuję wszystkim zawodnikom za udział w tegorocznej edycji ligi siatkówki oraz gratuluję finalistom i zwycięzcom. Wszystkim drużynom biorącym udział w turnieju składam podziękowania za znakomite propagowanie tej dyscypliny sportu oraz za okazane zaangażowanie i promocję czynnego wypoczynku. Życząc kolejnych sukcesów, już dziś pragnę zaprosić wszystkie drużyny do udziału w kolejnej edycji rozgrywek.” - mówił na zakończenie Burmistrz Szczawnicy – Grzegorz Niezgoda. Słowa podziękowania skierował również do sędziów: Pawła Pluty oraz Jacka Śliwińskiego, a także do publiczności, dziękując za stworzony klimat.

Wyniki:
I miejsce - Pieniny
II miejsce - Kolex Szczawnica
III miejsce - Kolektyv

IV miejsce - Hans Kloss
V miejsce - Paka Pietrzaka
VI miejsce - Awaria
VII miejsce - Dream Team
VIII miejsce - Ekipa Kryzys

Galeria

Szczegółowe wyniki


 

 

Autor: ASOdwiedzin ::