Narciarskie zmagania w Jaworkach


W niedzielne przedpołudnie - 25 lutego br., przy wspaniałych warunkach narciarskich i wyjątkowo mroźnej pogodzie,  uczniowie placówek oświatowych sprawdzili swe umiejętności podczas "Małego Pucharu Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica w narciarstwie alpejskim", który zorganizowany został w Jaworkach na stoku Ośrodka Arena Narciarska Jaworki - Homole.

W tegorocznych sportowych zmaganiach wzięło udział  63 zawodników zameldowanych na terenie gminy, którzy rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych:
Grupa I – klasy I-II
Grupa II – klasy III-IV
Grupa III – klasy V-VI
Grupa IV –  klasa VII oraz Gimnazjum klasy II-III
Grupa V - szkoły średnie.

Ze względu na panującą w tym dniu niską temperaturę powietrza, o lokatach zajmowanych przez poszczególnych zawodników decydował jeden czas przejazdu.
Zgodnie z opracowanym regulaminem zawodów zwycięzcy od I do V miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali pamiątkowe dyplomy natomiast zawodnicy zajmujący od I do III lokaty otrzymali dodatkowo bony podarunkowe do realizacji  w Sklepie Firmowym Regatta w Szczawnicy oraz medale ufundowane przez Miasto i Gminę Szczawnica. Ponadto najlepszy zawodnik w danej grupie wiekowej otrzymał puchar Burmistrza za najlepszy wynik w określonej kategorii.

Najlepszą zawodniczką, rozgrywanego Pucharu została Aleksandra Lewoniec z Liceum Ogólnokształcącego w Krościenku n/D, która podczas tegorocznej edycji zawodów, uzyskała czas przejazdu 33.18 z kolei najlepszym zawodnikiem został Mateusz Hurkała reprezentujący szczawnickie Publiczne Gimnazjum, którego czas przejazdu wyniósł 30.34. Najlepsi zawodnicy  otrzymali z rąk Burmistrza – Grzegorza Niezgody pamiątkowe statuetki i dyplomy okolicznościowe.

Oprócz szczawnickiego włodarza, gratulacje zwycięzcom złożył Lucjan Malinowski – współwłaściciel obiektu Arena Narciarska Jaworki – Homole oraz Sekretarz Miasta i Gminy Szczawnica – Tomasz Ciesielka.
Ponadto wśród wszystkich startujących w zawodach uczniów rozlosowano pięć bonów podarunkowych do realizacji w sklepie sportowym.

Nad bezpieczeństwem zawodników czuwali przedstawiciele Sekcji Operacyjnej GOPR ze Szczawnicy.

 

Wyniki

Galeria zdjęć

 
Odwiedzin ::